Smoki
Cześć!
Patrząc na tytuł mojego wpisu, wiecie już na pewno o czym będzie mowa😋
Z naszej perspektywy możemy podzielić smoki na dwa rodzaje:
Ten straszny z legend oraz Ten miły z bajek Jednak jedno ich łączy, są smokami 😎 |
Przechodząc do sedna. W poniedziałek na zajęciach przyrodniczych został mi przybliżony temat dotyczący smoków. Zastanawiając się tak głębiej, smoki na co dzień nas otaczają w bajkach, pomnikach czy chociażby legendy, o których wspomniałam już wyżej. Uważam, że to dość ciekawy temat, który na zajęciach przysporzył nam wiele niejasności. Zastanawialiśmy się jakim gatunkiem są, lecz po ich cechach wyszło, że są kręgowcami.
Dobra to teraz przypomnijmy sobie bajki ze smokami. Na pewno jakieś kojarzycie. Ptaki wykluwają się z jaj, smoki maja skrzydła automatycznie możemy wywnioskować, że smoki wykluwają się z jaj 😂
A co do tych skrzydeł - wiecie, że smoki nie potrafiły latać? 'Skrzydła', które tak na prawdę skrzydłami nie były służyły do ochrony przed drapieżnikami, większymi oczywiście.
Jedno mnie nurtuje, a jest to czy smoki na prawdę zieją ogniem ? 😆💨💥
Chcę wierzyć w to bardzo, i niech tak pozostanie 😂😂
Ale dla was trochę to wytłumaczę. Smoki są roślinożercami (a przynajmniej większość), z tego co wyczytałam na stronach internetowych może to być skutek uboczny takiego jedzenia.
Mam nadzieję, że weganie nie zioną ogniem 👀👀Aczkolwiek kilku znam i z bólem serca muszę przyznać, że nie zieją 😎
Myślę, że jest to jeden z tematów idealnych do pracy z dziećmi. Dzieci bardzo lubią wyobraźnię, mityczne stwory a smok jest jednym z ciekawszych. Możemy też pokazać dzieciom, że te smoki faktycznie występują dookoła nas. Można przeprowadzać różne prace plastyczne lub zabawy z wykorzystaniem tego stworka.
Do zobaczenia w następnym wpisie!
Nikola💕💕
I jakie ma Pani pomysły, by wykorzystać motyw smoków do pracy z dziećmi?
OdpowiedzUsuń